Gördülékenyen zajlik a vizsgáztatás az újraindulás óta
Júniusban csaknem valamennyi közlekedési ágban és kategóriában a leállás előtti szinthez közel vagy a felett alakult a vizsgák, vizsgálatok és képzések száma. A sok jelentkező ellenére nem emelkedett a várakozási idő és a lebonyolításban a szigorú járványügyi óvintézkedések alkalmazása mellett sem tapasztalhatók fennakadások.
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium engedélyével vidéken május 6-tól, Budapest és Pest megyében pedig május 18-án indulhattak újra a 2020. március 19-én felfüggesztett közlekedési vizsgák és vizsgálatok. A döntést követően a Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont Nonprofit Kft. haladéktalanul megkezdte a szervezőmunkát, és ezzel párhuzamosan megnyitotta kirendeltségeit és ügyfélszolgálati irodáit. A társaság azóta is csak ott szervez vizsgákat, vizsgálatokat és utánképzéseket, ahol járványügyi szempontból biztonságos körülményeket tud teremteni.
Az újraindulás utáni első teljes hónap, június statisztikáit elemezve elmondható, hogy a vizsgahelyek valamennyi kategóriában teljesen vagy a leállás előtti szinthez képest növelt kapacitással fogadják a jelentkezőket és ügyfeleket.
Ha a konkrét számokat nézzük, a közúti vizsgáztatás tekintetében B kategóriás elméleti vizsgát közel 10 ezren, forgalmi vizsgát pedig mintegy 11 ezren kíséreltek meg letenni ebben a hónapban. Az összes közúti járművezetői vizsgaesemény megközelítette az 54 ezret. Utánképzésen közel 900 fő vett részt és mintegy 6,5 ezer szaktanfolyami vizsgaesemény került lebonyolításra.
A magas vizsgaszámok ellenére a várakozási idő sem változott a járvány előtt időszakhoz képest az ország nagyobb részében: a vizsgázók a jelentkezést követően jellemzően 2 hétre kapnak időpontot. A leginkább leterhelt területeken, így például Budapesten, a várakozási idő csökkentése érdekében a kora esti órákban és hétvégi időpontokban is szerveznek vizsgákat a Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont munkatársai.
A vasúti vizsgák száma a leállás előtt hónapok átlagát hozta júniusban, a hajós vizsgák száma – a belvízi kedvtelési célú vizsgák okán – viszont jóval meghaladta az előző év hasonló időszakának adatát. Előbbi esetben több mint 4000, utóbbi esetben közel 2800 vizsgaeseményt regisztráltak.
A pályaalkalmassági vizsgálatok tekintetében is nagyfokú esetszám növekedésről lehet beszámolni. Az előzetes vizsgálatok száma júniusban megközelítette a járvány kitörése előtti szintet, míg az időszakos és a rendkívüli vizsgálatok esetében meg is haladta azt. Egy hónap alatt összesen közel 1800 alkalommal végeztek vizsgálatokat a Vizsgaközpont pszichológusai.
ÁTMENETI SZÜNET A POLGÁR UTCÁBAN
Címke:
Tisztelt Ügyfeleink! Tájékoztatjuk Önöket, hogy vízhiány miatt a Vizsgaközpont 1033 Budapest, Polgár utca 8-10. szám alatt található képviseletén 2024. szeptember 13-án, pénteken szünetel a vizsgáztatási tevékenység és az ügyfélszolgálat is zárva tart. A fentiek a Vizsgaközpont...
AKTUÁLIS KÖZLEKEDÉSSZAKMAI PÁLYÁZATOK
A Közlekedéstudományi Egyesület (KTE) az alábbi, a közlekedési szakterülethez, illetve a mindennapi közlekedéshez kapcsolódó, díjazással és szakmai elismeréssel járó pályázati felhívásokat tette közzé honlapján – nem csak közlekedési szakemberek számára: Közlekedési...
KEVESEBBSZER TÖRTÜK ÖSSZE AUTÓINKAT 2023-BAN
Címke: KÖZLEKEDÉSBIZTONSÁG,
A Magyar Nemzeti Bank által közzétett kárgyakoriság szerint 2023-ban csökkent a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítások körében bejelentett káresemények száma. Míg 2011-ben az állomány 4,98%-nál fordult elő káresemény, addig ez a százalék 2023-ban 2,18%-ra csökkent; a teljes...